Folwark Jeździecki Jurand

Przygodziczki 64
63-421 Przygodzice
Gmina: Przygodzice
Tel: 512 392 243
E-mail: katna.agnieszka@gmail.com
www.folwarkjurand.pl
Folwark Jeździecki Jurand to firma rozwijana przez całą rodzinę od wielu lat. Firma powstała już 2000 roku, wówczas swoją działalność rozpoczęła od turystyki konnej. Inicjatorem oraz wykonawcą pomysłu był nieżyjący już dziś Jerzy Kątny - leśnik, przyrodnik lecz przede wszystkim hodowca koni. Nasz ośrodek może pochwalić się posiadaniem certyfikatu od samego początku po dzisiaj. Oferta, która powstała z miłości do koni i Doliny Baryczy przez lata była rozwijana i poszerzana w kierunku tworzenia bazy noclegowej oraz gastronomicznej.
Od kilku lat firma prowadzona jest przez córkę Agnieszkę, skoncentrowała swoją działalność na branży gastronomicznej oraz rekreacyjnej, czego skutkiem jest utworzenie Restauracji Folwark Jeździecki Jurand. Nasz Folwark to unikatowe miejsce położone blisko źródeł rzeki Barycz, przy samym lesie oferujące gościom czas spędzony blisko natury jak również pyszne posiłki opierające się na kuchni polskiej, lokalnych produktach z Doliny Baryczy. Naszą kuchnię oferujemy gościom, którzy korzystają z bazy noclegowej, jak również uczestnikom warsztatów w Folwarku i grupom zorganizowanym.
Nasi goście oraz turyści do dyspozycji mają piękny ogród otoczony ze wszystkich stron lasem, duży taras wypoczynkowy, wiatę grillowa, letni bar "padok" oraz sklepik z lokalnymi pamiątkami i publikacjami.

Ponadto na terenie Folwarku prowadzone są zajęcia i warsztaty edukacyjne o przyrodzie, regionie i ochronie środowiska. Skierowane są one głównie do dzieci z szkół i przedszkoli, ale również dla osób dorosłych i grup senioralnych w swej ofercie posiadamy biesiady regionalne, wspólne grzybobranie w naszych lasach czy rękodzieło. Nasze usługi idealnie wpisują się w ramy programu "Edukacja dla Doliny Baryczy”. Lekcje w terenie odbywają się na trasie ścieżki przyrodniczej i lasu, podczas których uczestnicy rozwiązują nasze leśne zagadki "Leśne CSI".

Działalność Jeździecka została przeniesiona z terenu Folwarku na inną działkę, gdzie wybudowana została nowa stajnia dla koni oraz utworzono duży kilkuhektarowy wybieg dla koni. Stajnia Jurand jednak to oferta w trakcie tworzenia, właścicielem jest Marcin Kątny - brat Agnieszki.