Gospodarstwo Sadownicze Jolanta i Janusz Dziekan

Wierzchowice ul. Sadownicza 17
56-320 Krośnice
Gmina: Krośnice
Tel: 71 384 61 13; 508 183 665; 724 737 214
E-mail: dziekan@hot.home.pl
www.sadydziekan.pl facebook: Gospodarstwo Sadownicze Dziekan
Prowadzimy Gospodarstwo Sadownicze na powierzchni 70 ha. Nasz asortyment to: jabłka, grusze, wiśnie, aronie, czarne i czerwone porzeczki oraz czereśnie.
Zajmujemy się również produkcją naturalnych soków.
Produkcją owoców w naszym Gospodarstwie zajmujemy się od 37 lat. Gospodarstwo istnieje od 1987 roku. Jesteśmy firmą rodzinną.
Nasze gospodarstwo znajduje się na terenie Doliny Baryczy.
Na samym początku były to tradycyjne metody produkcji. Przełomowym rokiem okazał się rok 1994 w którym to wprowadziliśmy Integrowaną Metodę Produkcji, której podstawą są prawidłowo dobrane elementy takie jak: poprawny płodozmian i agrotechnika, racjonalne nawożenie oparte na rzeczywistym zapotrzebowaniu roślin oraz stosowanie ochrony chemicznej roślin z zastosowaniem środków selektywnych i to tylko w sytuacjach uzasadnionych przekroczeniem progów szkodliwości lub na podstawie sygnalizacji. Owoce z naszych sadów, gdzie stosowana jest INTEGROWANA METODA PRODUKCJI są chronione przed chorobami i szkodnikami przez selektywne środki ochrony roślin i przez czynniki zwalczania biologicznego. Integrowana Produkcja uwzględnia ochronę środowiska naturalnego, dlatego wszystkie zabiegi (opryski) ograniczane są do niezbędnego minimum. Integrowana Produkcja uwzględnia cele ekologiczne: ochronę otaczającego środowiska oraz krajobrazu rolniczego a także dba o bezpieczeństwo i zdrowie producentów i konsumentów. System ten umożliwia uzyskanie płodów rolnych o najwyższej wartości biologicznej i odżywczej oraz bezpiecznych dla zdrowia człowieka.