Gospodarstwo Agroturystyczne Głowaczówka

Ruda Sułowska 11a
56-300 Milicz
Gmina: Milicz
Tel: 693 905 667
E-mail: beataglowacz@wp.pl
www.zajazd-glowaczowka.pl
Gospodarstwo Agroturystyczne GŁOWACZÓWKA w Rudzie Sułowskiej pierwszych gości przyjęło w 2004 roku i od tego też czasu istnieje na rynku turystycznym.

W 2010 i 2012 roku w Głowaczówce odbyły się plenery malarsko-rzeźbiarskie, czego wynikiem jest mała galeria kilkudziesięciu obrazów i kilku rzeźb. Obrazy znajdują się w głównej sali oraz pokojach, natomiast rzeźby na terenie obejścia.

Miejsce, w którym mieszkamy położone jest w samym sercu największego w kraju rezerwatu ornitologicznego Stawy Milickie (5 324,31 ha) i największego w Polsce Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy (87 040 ha). Naszą wieś szczególnie upodobały sobie bociany, dlatego Ruda Sułowska otrzymała tytuł: "Dolnośląska Wieś Bociana".

To doskonałe miejsce dla ornitologów - jest ewenementem w skali kraju i Europy w zakresie ilości i różnorodności występujących tu gatunków ptactwa (297 gatunków ptaków, z czego 172 to gatunki lęgowe). Lasy pełne zwierzyny są atrakcją dla myśliwych, a i zbieracze owoców runa leśnego będą zadowoleni. Wędkarze mogą spędzać czas na pobliskim łowisku komercyjnym. Wyznaczone szlaki piesze, rowerowe i kajakowe pozwolą miłośnikom aktywnego wypoczynku przemierzać bliższe i dalsze okolice, a także przeżyć przygodę, uczestnicząc w spływie kajakowym. A jeśli zapragną Państwo po prostu odpocząć, zachęcamy do skorzystania z naszej biblioteczki, posiedzenia przy kominku lub przyrządzenia grillowanego posiłku na świeżym powietrzu.