Oleje z Doliny

Moszyce 19f
56-416 Twardogóra
Gmina: Twardogóra
Tel: 601564899
E-mail: olejezdoliny@gmail.com
www.olejezdoliny.pl https://www.facebook.com/olejezDoliny/
Jesteśmy niewielką olejarnią z Doliny Baryczy.
Jako firma Oleje z Doliny funkcjonujemy na rynku od października 2016 r, jednakże oleje tłoczymy nieco dłużej.
Po 8 latach spędzonych w korporacji postanowiłam założyć olejarnię, taką jak mają nasi przyjaciele ze wschodniej Polski.
Uzupełniając się wspólnie doświadczeniem , rozwijaliśmy wiedzę na temat tłocznia olei na zimno, ich wartości odżywczych i pożytecznych aspektów stosowania w codziennej diecie takich olei.
Początkowo była to produkcja dla potrzeb rodziny, znajomych, jednakże po niedługim czasie okazało się iż wiele ludzi z naszego rejonu, tak jak my, poszukują lokalnych producentów artykułów produkowanych bez żadnych dodatkowych "ulepszaczy", stąd utwierdzenie się w przekonaniu iż należy zmienić dotychczasowe zajęcie i zacząć realizować z pasją i zaangażowaniem własne pomysły.

Misją naszej firmy jest wytwarzanie najwyższej jakości olejów naturalnych, które nie są poddawane chemicznym procesom oczyszczania lub rafinowania. Proces tłoczenia ‘na zimno’ jest czasochłonny i mniej wydajny, dlatego postawiliśmy tylko i wyłącznie na jakość. Tłoczymy małe ilości, ale regularnie co daje gwarancję świeżości.
Oleje są tłoczone przez nas osobiście, rozlewane, zakręcane i etykietowane dzięki czemu na każdym etapie ich produkcji jesteśmy w stanie dopilnować i sprawdzić ich jakość. Do tłoczenia stosujemy najwyższej jakości ziarna które kupujemy tylko u sprawdzonych dostawców, do każdej dostawy wystawiany jest atest jakości ziarna z potwierdzeniem iż ziarna nie posiadają GMO. Produkcja odbywa się zgodnie z systemem HACCP czyli analizy zagrożeń i punktów kontroli podczas produkcji , GMP czyli zestaw standardów stosowanych w produkcji min spożywczej oraz innych obszarach działalności gospodarczej, GHP czyli zestaw standardów dotyczących higieny produkcji. Nasza firma posiada wszystkie odbiory potrzebne do produkcji żywności jak również jest wpisana do Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Oleje zimnotłoczone otrzymywane są za pomocą metody tłoczenia mechanicznego w temperaturze nieprzekraczającej 40°C. Nie poddaje się ich żadnej obróbce, dzięki czemu zachowują wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Są one doskonałą suplementacją do codziennej diety .

Nasze oleje tłoczone są w niewielkich ilościach, tak by konsument miał zawsze dostęp do świeżego produktu.

W ofercie dostępne są zimnotłoczone oleje z nasion lnu, rzepaku, słonecznika, ostropestu, czarnuszki oraz rydzy ( lnianki) , wiesiołka oraz konopii.