Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny

ul. Jarosława Dąbrowskiego 3
56-300 Milicz
Gmina: Milicz
Tel: 71 384 12 96
E-mail: biuro@kom.edu.pl
www.kom.edu.pl www.facebook.com/kom.niech.sie.kreci www.youtube.com/@kommilicz1824
W samym sercu Doliny Baryczy i obszaru Natura 2000 znajduje się wyjątkowe miejsce, otwarte dla wszystkich, których łączy wspólna pasja odkrywania.
Wycieczki ze szkół i przedszkoli z całego województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, przyjeżdżają tu, aby wziąć udział w inspirujących programach edukacyjnych. Nauczyciele wiedzą, że właśnie tu znajdą odpowiednią przestrzeń i infrastrukturę do przeprowadzenia oryginalnych programów zajęć.
Rodziny spędzają tu weekendy, korzystając z pięknie zaprojektowanych wnętrz. Rodzice mają wreszcie chwilę czasu dla siebie w ciekawie urządzonej kawiarni, podczas gdy ich pociechy, pod opieką doświadczonych animatorów, dają się pochłonąć twórczym zabawom, które umożliwia zaplecze artystyczne i multimedialne KOM. Młodzież z Milicza i okolicznych miejscowości znajduje tu doskonałe warunki do debiutów muzycznych, pierwszych wystaw plastycznych czy występów aktorskich. KOM to wyjątkowy ośrodek nowoczesnej edukacji, którego działalność doskonale uzupełniają i rozwijają ministerialne programy szkół i przedszkoli.
KOM to także muzeum bombki i Galeria Druha Bolka. W sali, noszącej nazwę Komnata Bombki, zgromadziliśmy unikalną kolekcję modeli ozdób choinkowych wykonywanych tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami, w dawnej fabryce bombek, która funkcjonowała się w tym budynku do 2008 r.. To doskonałe miejsce dla turystów odwiedzających Dolinę Baryczy na złapanie oddechu wśród tysięcy bombek, skrzących się z wielobarwnych, podświetlanych ekspozytorów i podwieszonych na ścianach pleksiglasowych kul. W Galerii Druha Bolka zgromadziliśmy pełną dokumentację, puchary odznaczenia, fotografie, a także specjalnie przystosowany sprzęt sportowy, którego używał Bolesław Zajiczek, wybitny Milicki sportowiec i społecznik. Sala poświęcona temu bohaterowi jest inspiracją dla organizacji młodzieżowych, środowisk osób niepełnosprawnych, sportowców, ale i indywidualnych osób wzruszonych wytrwałością i hartem ducha Druha Bolka.