Campus Domasławice - sport i rekreacja

Domasławice 30
56-416 Twardogóra
Gmina: Twardogóra
Tel: 730057013
E-mail: biuro@domaslawice.pl
www.domaslawice.pl
O dawnym przeznaczeniu terenu CAMPUSU, który był kiedyś po prostu fermą drobiu, świadczą już tylko archiwalne zdjęcia oraz tabliczka adresowa, zachowana i eksponowana na pamiątkę na jednym z budynków.

Teren dawnej fermy drobiu zmienił się na przestrzeni kilku ostatnich lat, nie do poznania. Popadające w ruinę gospodarstwo, obecny właściciel zakupił w 2007 roku. Od 2009 roku rozpoczęto nieprzerwanie trwające do dziś, liczne prace modernizacyjne, budowlane, których efekty mogą Państwo dostrzec odwiedzając nasz Ośrodek. Przełomowy dla postępu prac był rok 2011. W kwietniu 2011 roku zakończono pierwszy duży etap inwestycji, a mianowicie oddano do użytku atestowany kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią. W 2011 roku rozpoczęto remont domu znajdującego się na posesji, oraz wybudowano, początkowo będącą jedynie zadaszeniem - Bacówkę, którą w 2012 roku przekształcono w salę z otwartym drink barem, zapleczem kuchennym przeznaczoną na organizację imprez okolicznościowych, szkoleń i konferencji z jednoczesną obsługą około 80 osób. Obecnie odbywają się w niej warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jesienią 2012 roku zakończono budowę Parku Linowego, który jest główną atrakcją dla dzieci. W roku 2013 utworzono na terenie Campusu – camping z 12 wydzielonymi parcelami dla kamperów (obecnie jest ich 75), każda z samodzielnym przyłączem do prądu, pole namiotowe z własnym zapleczem sanitarnym oraz zakupiono 6 campingowych domków holenderskich, które zapewniły w komfortowych warunkach stałą bazę noclegową dla co najmniej 30 osób. W roku (2014) rozpoczęto budowę placu zabaw dla dzieci oraz szałasu, przeznaczonego na plenerowe warsztaty ceramiczne, plastyczne, czy rękodzielnicze.

W roku 2015 rozpoczęto budowę domków, które obecnie mogą pomieścić 120 osób. Każdy z domków posiada kuchnię (w pełni wyposażoną), łazienkę z prysznicem i wc, TV, WiFi. W każdym z domków może przebywać 1, 2, 4, 6 i 10 osób. Aktualnie na terenie Campusu działają dwie restauracje, Gospoda Polska Mała i Duża oferujące dania kuchni polskiej a'la carte oraz organizujące imprezy okolicznościowe (wesela, komunie, imieniny/urodziny, panieńskie/kawalerskie), spotkania rodzinne i firmowe. W swojej ofercie posiadamy również wolnostojący namiot z parkietem, który pomieścić może również do 200 osób. Odbywają się tu liczne koncerty, obozy taneczne oraz obozy sportowe. W sezonie ciepłym uruchamiana jest dodatkowa kuchnia letnia, która obsługuje Gości spędzających czas na łonie natury.