Ceglany Dom

Koruszka ul. Koruszka 13/-
56-300 Milicz
Gmina: Milicz
Tel: 697 987 326
E-mail: admoczulska@wp.pl
FB Turystyka Wiejska Ceglany Dom/ www.ceglanydom.pl
Stawy Milickie i Dolina Baryczy to największy w Polsce rezerwat przyrody, zaliczany do najcenniejszych ekosystemów na świecie. Dlatego naszym atutem jest otaczająca nas przyroda. Ceglany Dom położony jest zaledwie 2 km od Milicza, a jednak pośród aromatycznych lasów sosnowych, przepięknych alei dębowych, w bezpośrednim sąsiedztwie Ostoi - hodowli konika polskiego.
Panuje tu spokój i cisza. To cechy, które nas wyróżniają i są dla nas niezwykle ważne.
Moja działalność usługowa polega na wynajmowaniu pokoi gościnnych w przebudowanym zabytkowym budynku gospodarczym Ceglanym Domu oraz Stodole. Mamy również w najnowszej ofercie 2 domki całoroczne. Posiadam w sumie 30 miejsca noclegowe.
W Ceglanym Domu są 4 pokoje, każdy z własną łazienką. Dwa pokoje są dwuosobowe, w tym jeden z nich dostosowany jest dla osoby niepełnosprawnej. Pozostałe dwa to czteroosobowe apartamenty. Wszystkie pokoje wyposażone są w lodówki, TV, Internet. Na korytarzach znajdują się aneksy kuchenne.
Klimatyczna Stodoła to miejsce idealne na spotkania rodzinne lub w gronie przyjaciół. Na dole znajduje się przestronny salon z kominkiem, dużym stołem dla 20 osób, w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką. Mamy tu również wygodne miejsce do wypoczynku i sprzęt multimedialny. Obok są 2 niezależne pokoje dwuosobowe z łazienkami i oddzielnym wejściem. Na poddaszu mamy 2 sypialnie z łazienką i antresolą. W sumie w Stodole jest 10 miejsc noclegowych.
Domki całoroczne PRZYTULAS są 4 osobowe (2 sypialnie dwuosobowe) salonik, aneks kuchenny, klimatyzacja, rekuperacja - projekt zrealizowany z dofinansowaniem UE z Programu PORiM
Wystrój wnętrz nawiązuje do otoczenia i klimatu tego miejsca. Meble są wykonane z litego drewna, niektóre meble pochodzą z początku XX wieku. Jest przytulnie i ciepło. Dekoracją w pokojach są wyroby z suszu roślinnego Państwa Lesiak, którzy należą do Systemu Dolina Baryczy Poleca.
Od 2023r. dysponujemy 2 domkami całorocznymi - projekt zrealizowany z dofinansowaniem UE z Programu PORiM
Od 2013 roku hodujemy alpaki. To przyjazne i otwarte na kontakt z człowiekiem zwierzęta. Organizujemy spotkania i spacery z alpakami. Poza tym ich wyjątkowo ciepłą i antyalergiczną wełnę wykorzystujemy do szycia własnych ekologicznych kołder.
Od 2013 r. należymy do Systemu Dolina Baryczy Poleca. Jest to dla nas dużym wyróżnieniem i ogromnym wsparciem.
Od 2018 r. należymy do Systemu Dolnośląska Kraina Rowerowa.
2019 r - zdobyliśmy I miejsce w konkursie na najlepszą agroturystykę w Dolinie Baryczy.
2020 r. - utrzymujejemy reżim sanitarny, dodatkowo ozonujemy przed przyjazdem Gości każdy pokój.

Produkty i usługi podmiotu