Gospodarstwo Agroturystyczne "Głowaczówka"

Ruda Sułowska 11a
56-300 Milicz
Tel: 71 383 41 36; 693 905 667
E-mail: glowaczowka@op.pl
www.glowaczowka.pl
Gospodarstwo Agroturystyczne GŁOWACZÓWKA w Rudzie Sułowskiej pierwszych gości przyjęło w 2004 roku i od tego też czasu istnieje na rynku turystycznym. Jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Turystyki Wiejskiej przy Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy.

W 2010 i 2012 roku w „Głowaczówce” odbyły się plenery malarsko-rzeźbiarskie, czego wynikiem jest mała galeria kilkudziesięciu obrazów i kilku rzeźb. Obrazy znajdują się w głównej sali oraz pokojach, natomiast rzeźby na terenie obejścia.

W gospodarstwie serwujemy domowe posiłki (śniadania, obiady, kolacje i obiadokolacje). Specjalnością „Głowaczówki” jest karp smażony, jak również inne potrawy z ryb. Corocznie gospodarstwo bierze udział w konkursie kulinarnym „Mistrz Karpia”, który jest organizowany podczas cyklu imprez „Dni Karpia”. Na pochwałę zasługuje fakt, iż „Głowaczówka” w 2009 roku zajęła III miejsce w konkursie za karpia wędzonego, a w 2011 roku mus z karpia wędzonego zajął I miejsce!:)

Miejsce, w którym mieszkamy położone jest w samym sercu największego w kraju rezerwatu ornitologicznego "Stawy Milickie" (5 324,31 ha) i największego w Polsce Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy (87 040 ha). Naszą wieś szczególnie upodobały sobie bociany, dlatego Ruda Sułowska otrzymała tytuł: "Dolnośląska Wieś Bociana".

To doskonałe miejsce dla ornitologów - jest ewenementem w skali kraju i Europy w zakresie ilości i różnorodności występujących tu gatunków ptactwa (297 gatunków ptaków, z czego 172 to gatunki lęgowe). Lasy pełne zwierzyny są atrakcją dla myśliwych, a i zbieracze owoców runa leśnego będą zadowoleni. Wędkarze mogą spędzać czas na pobliskim łowisku komercyjnym oraz na oddalonym o kilka kilometrów łowisku specjalistycznym. Wyznaczone szlaki piesze, rowerowe i kajakowe pozwolą miłośnikom aktywnego wypoczynku przemierzać bliższe i dalsze okolice, a także przeżyć przygodę, uczestnicząc w spływie kajakowym. A jeśli zapragną Państwo po prostu odpocząć, zachęcamy do skorzystania z naszej biblioteczki, sprzętu audio-video, posiedzenia przy kominku lub przyrządzenia grilowanego posiłku na świeżym powietrzu.