IV Jarmark "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina" już w niedzielę 16 grudnia!

2012-12-09 00:00:00

Już niebawem, w niedzielę 16 grudnia na Rynku w Miliczu odbędzie się po raz kolejny świąteczny jarmark produktów lokalnych "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina". Od trzech lat Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” wraz z partnerami – gminą Milicz, Ośrodkiem Kultury w Miliczu oraz Nadleśnictwem Milicz organizuje wydarzenie, które ma ożywić milicki Rynek i wprowadzić w świąteczny nastój, a przede wszystkim zachęcić Miliczan i przejezdnych do kupowania rarytasów wysokiej jakości rodem z Doliny Baryczy, koniecznie z certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”.

Specjalnie na okoliczność Jarmarku lokalni producenci i restauratorzy szykują swoją ofertę w świąteczne odsłonie. Na naszych stołach dzięki temu nie zabraknie przeróżnych potraw z karpia – od faszerowanego po wędzonego lub w zalewie octowej, aromatycznych wypieków świątecznych, lukrowanych pierniczków, słodkich przetworów owocowych, jabłek, orzechów, miodów, szklanych ozdób choinkowych czy z suszu roślinnego. Na stoisku piekarni Gądkowice poza zakupem świeżutkiego pieczywa, będzie można dodatkowo samemu zdobić pierniki!

Nadleśnictwo Milicz zadba o piękne drzewka oraz gałązki świerkowe, a aktywne sołectwa z Doliny Baryczy, uczestniczące w tym roku po raz pierwszy w Jarmarku, o oryginalne rękodzieło – wyroby z gliny, suszu, ręcznie wytwarzane mydełka, świece, woreczki zapachowe, koronki, serwety wykonane szydełkiem lub różnymi rodzajami haftu czy kartki okolicznościowe.

Na scenie Jarmarku będą miały miejsce występy lokalnych solistów i zespołów, wprowadzających uczestników w przedświąteczną atmosferę. Zmarznięci wystawcy i goście będą mogli schronić się przy ognisku oraz rozgrzać się gorącą zupą rybną lub czerwonym barszczem a nawet grzanym winem. Na Jarmarku nie zabraknie również koników polskich w drewnianej zagrodzie oraz świętego Mikołaja ze słodkościami dla wszystkich chętnych!

Zobacz relacje zdjęciowe z poprzednich edycji:

II Jarmark - 2010

III Jarmark - 2011

Do 10 grudnia można zgłaszać chęć udziału w imprezie w charakterze wystawcy – preferowani są producenci i usługodawcy z certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca” oraz wytwórcy rękodzieła. Regulamin Jarmarku oraz kartę zgłoszeniową (będącą równocześnie umową Organizatora z Wystawcą) można pobrać poniżej. Termin zgłoszeń wystawców upływa w dniu 10 grudnia 2012.

do pobrania:

PLAKAT promujący Jarmark "Dolina Baryczy - Świąteczna Kraina" 2012

regulamin Jarmarku (dla wszystkich wystawców - PROSZĘ SIĘ KONIECZNIE ZAPOZNAĆ!)

karta zgłoszeniową dla podmiotów z ceryfikatem "Dolina Baryczy Poleca"

karta zgłoszeniowa dla podmiotów bez certyfikatu "Dolina Baryczy Poleca"

karta zgłoszeniowa dla sołectw/organizacji działających w sołectwie

UWAGA! Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z otrzymaniem statusu wystawcy. Każdy przyjęty wystawca otrzyma potwierdzenie udziału.

Szczegółowych informacji udziela:
Marta Kamińska – organizator
„Partnerstwo dla Doliny Baryczy”

partnerstwo@nasza.barycz.pl

tel. 71 3830432

Zapraszamy do udziału w Jarmarku!

 

Organizator Jarmarku: "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Współorganizatorzy: gmina Milicz, Milicki Ośrodek Kultury, LKP "Lasy Doliny Baryczy" oraz Nadleśnictwo Milicz

Partnerzy: Stowarzyszenie Kupców Ziemi Milickiej, "Stawy Milickie" S.A.