I objazd po ofercie ze Znakiem "Dolina Baryczy Poleca"

2013-04-03 00:00:00

Mimo niesprzyjającej podróżom mroźnej aury pierwszy objazd po wysokiej jakości i przyjaznej środowisku ofercie wyróżnionej certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca” można uznać za bardzo udany.

Głównym sukcesem jest fakt uczestnictwa w objeździe przeszło 30 osób – lokalnych producentów i usługodawców – których oferta posiada Znak Jakości, zainteresowanych osobistym poznaniem oferty współużytkowników Znaku, uczestników systemu promocji "Dolina Baryczy Poleca", który istnieje w naszym regionie od 2008 roku. Drugi istotny element, to odwiedzenie 6 podmiotów ze Znakiem lub dopiero kandydyjących, z których każdy bardzo profesjonalnie przygotował się na przyjęcie gości. W każdym obiekcie gospodarz, który równocześnie brał udział w całodziennym objeździe, oprowadził po swojej firmie, wyjaśnił szczegółowo i ciekawie specyfikę swojej pracy, a tam gdzie to było możliwie, dał spróbować swojego produktu. Na mapie wyjazdu znalazły się obiekty działające na terenie gminy Odolanów i Przygodzice:

1. Wytwórnia Wód Gazowanych „Jerzy” w Wierzbnie pod Odolanowem – kandydat

2. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” piekarnia Przygodzice – chleb Baryczok (certyfikat nieprzerwanie od 2008 roku)

3. Wylęgarnia kurek zielononóżek kuropatwianych w Wysocku Małym, Romana Wróbel – kandydat

4. Gospodarstwo agroturystyczne „Agro-Spa Chynowa” w Chynowej , Aneta i Grzegorz Matłoka – oferta noclegowa połączona ze SPA (certyfikat od 2011)

5. Ośrodek Jeździecki Jurand w Przygodziczkach, Grażyna i Jerzy Kątni – oferta rekreacyjna (certyfikat od roku 2009)

6. Zajazd Górecznik w Antoninie – oferta ryb słodkowodnych (karp i sandacz) – kandydat

Zobacz fotorelację z wyjazdu w naszej galerii.

Kolejny wyjazd zapoznawczo – integracyjny lokalnych producentów i usługodawców wyróżnionych Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” zaplanowany jest na 23 kwietnia. W ramach tego objazdu zaplanowane są wizyty w następujących obiektach: Piekarnia Gądkowice, Zamek Myśliwski „Hubertówka” pod Gądkowicami (kandydat), Siedlisko Żuraw i Czapla we Wróblińcu, gospodarstwo rybackie „Możdżanów”, Stanica Biały Daniel w Sośniach, Centrum Aktywnego Wypoczynku w Domasławicach (kandydat), hotel GOSiR w Twardogórze, gospodarstwo „Rogata Owca” w Lędzinie oraz Zagroda Grabownica pod Kuźnicą Czeszycką.

Marta Kamińska
Koordynator „Dolina Baryczy Poleca”